Ви тут: Головна НАШИ НОВОСТИ НАШИ НОВОСТИ Виставка-форум “Українська книга на Одещині”

 

ТЕЛЕБАЧЕННЯРАДІО

Виставка-форум “Українська книга на Одещині”

Одещина — багатонаціональний регіон, в якому проживають представники понад 130 національностей і народностей. Для досягнення взаємопорозуміння та міжнаціональної злагоди, налагодження суспільного діалогу засобами книги в Одеській національній бібліотеці імені Горького 15 рік поспіль проводиться Виставка-форум “Українська книга на Одещині”.

Урочисте відкриття 15 Всеукраїнської виставки-форуму, враховуючи трагічні події в Україні, цього року розпочалося символом єднання нашої нації.

Форум 2014 співпав із 180ювілеєм Одеської національної наукової бібліотеки імені Максима Горького. Саме її працівники, ще в 2000 році, виступили одними із засновників цього символічного діалогового майданчику для спілкування між письменниками, видавцями, книгорозповсюджувачами, бібліотечними фахівцями і навіть просто читачами з усієї України.

 

Ольга Больницкая, заступник гендиректора ОННБ ім. М. Горького:

Щомісяця до нас приїздять читачі з дальнього і ближнього зарубіжжя, які ведуть наукові дослідження і працюють з нашими унікальними фондами”.

 

І щороку, оці ж таки найвідданіші читачі Горьковки, за словами пані Ольги, окрім просто знайомства з книгами, раз на рік, на час проведення форуму, мають унікальну можливість — особисто познайомитися зі славетними українськими письменниками, побувати на їхніх творчих вечорах, відвідати круглі столи, присвячені проблематиці “української книги”. А найбільше проблем сьогодні саме у видавничій справі.

Зменшується не лише кількість тиражів, але й видавництв і самих читачів. При цьому більшість видавців все ще вірять що кращі часи для української книги не за горами.

Окрім обговорення проблем книговидавництва на теренах України, працівники Горьковки підвели підсумки конкурсу читацьких рецензій “ДЕБЮТ”. Один із лауреатів ­- Георгій Підгорний, який вже понад 20 років, як штатний бібліограф, сумлінно трудиться в довідково-інформаційному відділі каталогів Одеської національної наукової бібліотеки імені Максима Горького. Георгій Володимирович написав відгук на книгу про період громадянської війни і революцій на півідні України, українського історика Володимира Савченка.

 

Георгій Підгорний, бібліограф 1 категорії ОННБ ім. М. Горького:

На меня она произвела впечатление, потому что события, отражённые в книге, происходили у нас в Одессе, это самый переломный момент, когда в условиях Первой мировой войны, гражданской войны, начались события в нашем городе, когда люди начали национально идентифицировать себя с определённой нацией и пытались создать какое-либо государственное образование тут, на Юге Украины”.

 

Виставка-форум “Українська книга на Одещині” триватиме три дні, до 26 вересня. Згідно з програмою, на останній день серед інших заходів, на 12:00 запланована презентація збірки поезій нашого колеги, відомого одеського журналіста і поета Володимира Невмитого “П'ята пора року”.

 

Івана Дерев'янко, Віктор Доманський

Курс валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
Наша адреса: Україна, 65063, м. Одеса, Фонтанська дорога, 3.
Тел./факс: (048) 748-10-67, (0482) 63-53-74.
E-mail: odt@ukr.net

Розміщена на сайті інформація є інтелектуальною власністю філії ПАТ "НСТУ "Одеська регіональна дирекція". Будь-яке копіювання, у т.ч. окремих частин текстів, публікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації філії ПАТ "НСТУ "Одеська регіональна дирекція", в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, забороняється. Під час цитування інформації посилання на сайт філії ПАТ "НСТУ "Одеська регіональна дирекція" обов'язкове.

©2017 Філія ПАТ "НСТУ "Одеська регіональна дирекція"

Наразі на сайті

На сайті 123 гостей та відсутні користувачі

Ви тут: Головна НАШИ НОВОСТИ НАШИ НОВОСТИ Виставка-форум “Українська книга на Одещині”