Ви тут: Головна

 

ТЕЛЕБАЧЕННЯРАДІО

ООДТРК

Півтора мільйона архівних справ Одеської області під загрозою знищення (відео)

Працівники Державного архіву Одеської області й члени Громадської ради при ньому в черговий раз зібрали журналістів, аби розповісти про можливу руйнацію найбільшої скарбниці документів Одещини.

До запитів і прохань архіваріусників і громадськості щодо необхідності негайного перевезення Держархіву із будівлі на вулиці Жуковського в нову, найбільш підходящу для збереження цінних паперів – чиновники залишились байдужими.

На сьогоднішній день в Держархіві знаходиться понад півтора мільйона різних архівних справ. Щодня вони сиріють від вологи, роз’їдаються шкідниками, адже будівля в критично аварійному стані. Окремий важливий відділ, для кожної одеської родини, якому теж загрожує погибель,– відділ закритих справ репресованих і репатріантів радянського часу. Важливі документи, так і не побачивши свого читача, можуть зникнути безслідно.

Наприкінці вересня представники Громадської ради, які організувалися при Державному архіві Одеської області спеціально, аби його врятувати, написали офіційний лист до губернатора Одещини Міхеіла Саакашвілі та голови Одеської облради Михайла Шмушковича з проханням про спільну прес-конференцію – працівників архіву і представників влади. Публічно мали обговорити існуючі проблеми архівної скарбниці і можливі шляхи їх вирішення.

Отримана відповідь всіх шокувала - «на теперішній час серед об’єктів міської власності територіальних громад селищ, сіл і міст області, управління якими безпосередньо здійснює обласна рада, відсутні вільні приміщення, які відповідають наведеним вами вимогам».

Поки чиновники, як це було і раніше, при тій ще біло-блакитній владі, відмовчуються чи відправляють червоніти замість себе когось зі своїх підлеглих – архів гине. Співробітники Держархіву та члени Громадської ради при ньому здаватися не збираються.

Редакція “ФАКТИ”, (0482) 634712

Курс валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
Наша адреса: Україна, 65063, м. Одеса, Фонтанська дорога, 3.
Тел./факс: (048) 748-10-67, (0482) 63-53-74.
E-mail: odt@ukr.net

Розміщена на сайті інформація є інтелектуальною власністю філії ПАТ "НСТУ "Одеська регіональна дирекція". Будь-яке копіювання, у т.ч. окремих частин текстів, публікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації філії ПАТ "НСТУ "Одеська регіональна дирекція", в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, забороняється. Під час цитування інформації посилання на сайт філії ПАТ "НСТУ "Одеська регіональна дирекція" обов'язкове.

©2017 Філія ПАТ "НСТУ "Одеська регіональна дирекція"

Наразі на сайті

На сайті 129 гостей та відсутні користувачі

Ви тут: Головна