Ви тут: Головна ФАКТИ Архів Закон України « Про доступ до публічної інформації».

 

ТЕЛЕБАЧЕННЯРАДІО

 

Півроку тому вступив в силу Закон України « Про доступ до публічної інформації». Він мав зробити владу більш відкритою і одночасно сприяти підвищенню громадської активності українців. Що з цього вийшло журналістам на прес-конференції  розповіли громадські діячі, які займаються моніторингом реалізації Закону в Одеській області.

Законом України «Про доступ до публічної інформації», який набув чинності ще 9 травня поточного року, передбачено п’ять головних механізмів отримання інформації. Це запити на інформацію, організація приміщень для роботи з документами, оприлюднення рішень влади та їх проектів, відкритість засідань колегіальних органів влади, та створення системи обліку публічної інформації. Як зазначив голова комісії з питань моніторингу виконання Закону громадської ради при ОДА Олексій Чорний – якщо б за виконання кожного пункту нараховувати один бал, то органи влади Одеси та області ледь заслуговують на двійку з мінусом.

Не краща ситуація і з останніми пунктами програми виконання механізмів реалізації закону. Для того, аби розібратися в причинах таких поганих результатів, громадські організації провели моніторинг запитів та відповідей представників одеської влади.

Отож, моніторинг і досі триває - члени громадських організацій підготували нові запити на всі міські та районні ради області, а також на всі райдержадміністрації з проханням повідомити, яким чином в цих органах влади реалізуються механізми, прописані в законі. Запити будуть надсилатися на електронні скриньки відділів, які відповідальні за доступ до публічної інформації. Таким чином, буде перевірено, чи відкриває хтось взагалі ці скриньки, чи вони зазначені на сайтах органів влади для проформи.

Курс валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
Наша адреса: Україна, 65063, м. Одеса, Фонтанська дорога, 3.
Тел./факс: (048) 748-10-67, (0482) 63-53-74.
E-mail: odt@ukr.net

Розміщена на сайті інформація є інтелектуальною власністю філії ПАТ "НСТУ "Одеська регіональна дирекція". Будь-яке копіювання, у т.ч. окремих частин текстів, публікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації філії ПАТ "НСТУ "Одеська регіональна дирекція", в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, забороняється. Під час цитування інформації посилання на сайт філії ПАТ "НСТУ "Одеська регіональна дирекція" обов'язкове.

©2017 Філія ПАТ "НСТУ "Одеська регіональна дирекція"

Наразі на сайті

На сайті 65 гостей та відсутні користувачі

Ви тут: Головна ФАКТИ Архів Закон України « Про доступ до публічної інформації».