Ви тут: Головна Про нас Історія

 

ТЕЛЕБАЧЕННЯРАДІО

Історія та стан діяльності телерадіокомпанії

Історія Одеської обласної державної телерадіокомпанії розпочалася ще в далекому 1924 році, коли в Україні було започатковано радіомовлення.      Це був своєрідний інформаційний прорив. «Звукова газета» надійшла у найвіддаленіші села. Рік поспіль в Одесі розгорнулося будівництво радіостанції.  1929 року Одеський радіокомітет розпочав своє регулярне мовлення. Радіо відразу ж стало чинником духовного життя населення. Таким воно залишається і понині.

У 1949 році по вул. Комсомольска, 41 в Одеському електротехнічному інституті зв’язку, на кафедрі телебачення розпочалися роботи по створенню експериментального телецентру. З’явилося перше телевізійне зображення, одержане в лабораторії інституту.

Наприкінці квітня 1951 року було змонтовано новий відеоканал і зображення передавалося по кабелю тільки у приміщенні Одеського гідротехнічного інституту (нині Екологічний університет) відбулася демонстрація першої ефірної передачі учбово-експериментального телецентру Одеського електротехнічного інституту зв’язку для делегатів ХII районної партійної конференції.

Експериментальні телепередачі з інституту зв’язку продовжувалися до кінця 1958 року, тобто до початку роботи державного телецентру на 3-ій станції Великого Фонтану. Створювались вони редакцією, а пізніше – студією телебачення при Одеському обласному телерадіокомітеті, першим директором якої став Ігор Кривохатський

Будівництво телевізійного центру почалося на підставі постанови Ради міністрів СРСР № 1689 від 15 вересня 1955 року «Про заходи щодо подальшого розвитку телевізійного мовлення в СРСР». Виконавчий комітет Одеської міської Ради депутатів трудящих рішенням №1185 від 18 жовтня 1955 року постановив: виділити земельну ділянку на 3-й станції Великого Фонтану по вулиці Перекопської дивізії .  Будівництво доручено вести обласному управлінню зв’язку. Початок робіт – 1квартал 1956 року. У спорудженні брали участь будівельні організації Одеси, Харкова, Києва, Ленінграда.

Офіційний пуск обласної студії телецентру відбувся 30 жовтня 1958 року,а перша програма вийшла в ефір 5 листопада 1958 року.

За чотири роки, в листопаді 1962-го Одеса починає ретрансляцію програм Центрального телебачення з Москви, а у 1969 році – з Києва.

За плечима Одеської обласної державної телерадіокомпанії багато яскравих років діяльності  на Одещині.  Безумовно, ми розуміємо, що за десятки років не тільки прожито історичні епохи з різними культурними, ідеологічними, державними цінностями, а й пройдено шлях пізнання нових технологій, можливостей та форматів подання цікавих та корисних телерадіоматеріалів для наших шановних глядачів та слухачів.

У музеї ООДТРК зберігаються десятки Почесних грамот, відзнак Кабінету Міністрів України, Держкомтелерадіо, Облдержадміністрації та Одеської облради. Колектив вдало поєднує славні традиції із сучасністю, виховав багатьох Заслужених працівників культури, Заслужених журналістів..

Курс валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
Наша адреса: Україна, 65063, м. Одеса, Фонтанська дорога, 3.
Тел./факс: (048) 748-10-67, (0482) 63-53-74.
E-mail: odt@ukr.net

Розміщена на сайті інформація є інтелектуальною власністю філії ПАТ "НСТУ "Одеська регіональна дирекція". Будь-яке копіювання, у т.ч. окремих частин текстів, публікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації філії ПАТ "НСТУ "Одеська регіональна дирекція", в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, забороняється. Під час цитування інформації посилання на сайт філії ПАТ "НСТУ "Одеська регіональна дирекція" обов'язкове.

©2017 Філія ПАТ "НСТУ "Одеська регіональна дирекція"

Наразі на сайті

На сайті 84 гостей та відсутні користувачі

Ви тут: Головна Про нас Історія